Ізмаїльський ліцей № 16 з гімназією та початковою школою
Ізмаїльського району Одеської області
Держстандарт початкової освіти, за яким навчаються учні початкової школи з 1 вересня 2018 року, прийнято на засіданні КМУ 21 лютого 2018 року.
Документ визначає чому навчатимуть дітей у початковій школі.
Саме в цьому документі закладено ключові елементи – вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти – що визначають зміст освіти в початковій школі. Саме тут закладено, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів.
З 1 вересня 2022 року вчителі 5-х класів приймають естафету впровадження реформи НУШ. Це означає,що на педагогів чекають суттєві зміни в освітньому процесі, опанування нових підходів до навчання та ще безліч інновацій! Їм доведеться працювати за новим Державним стандартом базової середньої освіти та Типовою освітньою програмою для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.
Перехід із початкової школи до середньої є найбільш стресовим для школярів. Тому з метою врахування вікових та індивідуальних особливостей розвитку учнів, новим Держстандартом визначено цикли здобуття базової середньої освіти:
-
адаптаційний цикл – 5-6 класи;
-
цикл базового предметного навчання – 7-9 класи.
Навчання у 5 класі передбачає впровадження інноваційних підходів до структури та змісту навчання. Нормативними документами встановлено чіткі орієнтири, за якими учні розбудовують власні компетентності: здобуваютьзнання, розвивають вміння та формують ставлення. До того ж Типовий навчальний план стає варіативним – учителі самі обиратимуть предмети та інтегровані курси. Самі ж педагоги отримують повнуакадемічну свободу.
Метою нової школи є різнобічний розвиток особистості, яка прагне до самовдосконалення та навчання в продовж життя.
Тож учні мають опанувати наступні наскрізні вміння та ключові компетентності:
-вільне володіння державною мовою;
-спілкування рідною (в разі відмінності від державної) та іноземними мовами;
-математична компетентність;
-компетентність в галузі природничих наук, техніки і технологій;
-інноваційність;
-екологічна компетентність;
-інформаційно-комунікаційна компетентність;
-навчання в продовж життя;
-громадянські та соціальні компетентності;
-культурна компетентність;
-підприємливість і фінансова грамотність.
Держстандарт початкової освіти