top of page

Міжнародні проєкти, в яких працює школа

 

1)    DSD (Deutsches Sprachdiplom) II Stufe: німецький мовний диплом (DSD) — це диплом, що видається школярам за кордоном конференцією міністрів освіти ФРН з 1972 р. Підставою для цього є відвідування однієї з акредитованих DSD-шкіл і складання мовного іспиту. У Україні існує більше 20 шкіл, в які ведеться підготовка до DSD- іспиту, спеціалізована загальноосвітня школа № 16 з поглибленим вивченням німецької мови є однією з таких школ, єдина у м. Ізмаїл. Школа працює у цьому проєкті з 1995 року.

Мета: досягнення високого рівня німецької мови В2/С1; дає змогу вступати до вищих навчальних закладів Німеччини без складання вступних мовних іспитів, отримати роботу у Німеччині.

Кількість учнів, що взяли участь:  324 осіб.

2)    DSD (Deutsches Sprachdiplom) I Stufe: німецький мовний диплом першого ступеню. Школа працює у проєкті з 2012 року.

Мета: досягнення достатнього рівня німецької мови , необхідного для зарахування на підготовчі курси вищих навчальних закладів Німеччини; дає перевагу при ступі до вищих навчальних закладів.

Кількість учнів, що взяли участь:  112 осіб.

3)    DSD (Deutsches Sprachdiplom) рівня А2: мовний іспит шкільного рівня для визначення рівня знань.

Мета: ознайомити учнів з порядком складання мовного іспиту міжнародного зразку, визначити рівень навчальних досягнень учнів з німецької мови, підвищення мотивації щодо навчання німецькій мові, виявити труднощі для їх подальшого усунення. Іспит складають семикласники  з 2013 року.

Кількість  учнів, що взяли участь: 131 осіб

4)    DSD (Deutsches Sprachdiplom) рівня А1: мовний іспит шкільного рівня для визначення рівня знань.

Мета: підвищення мотивації щодо вивчення німецької мови, виявити труднощі для їх подальшого усунення. Іспит складають випускники початкової школи з 2010 року.

Кількість  учнів, що взяли участь: 587 осіб.

5)    «Молодь дебатує» (Jugend debattiert): проєкт, покликаний учнів вести дискусії на запропоновані теми німецькою мовою з умінням відстоювати свою точку зору на загальносуспільні теми. Школа бере участь у проєкті з 2006 року.

Мета: сприяє становленню міжнародної молодіжної еліти та майбутніх суб’єктах права прийняття рішення, є значним внеском у розвиток розуміння демократії.

Кількість  учнів, що взяли участь: 17 осіб

6)    «Обмін учнями» (Schüleraustausch): школа співпрацює з німецькою жіночою гімназією імені Святої Гертруди у місті Елльванген, федеративна земля Баден-Вюртемберг, Німеччина з 2006 року.

Мета: сприяє комунікативному та соціокультурному розвитку учнів, покращує міжкультурне спілкування у різноманітних сферах життєдіяльності, сприяє самостійності учнів, розширенню кругозору та покращує лінгвокраїнознавчі знання.

Кількість  учнів, що взяли участь: 185 осіб

7)    «Зустріч зі Східною Європою» (Begegnung mit Osteuropa): творчий конкурс. Школа бере участь у конкурсі з 2014 року.

Мета: підвищення  мотивації учнів щодо вивчення німецької мови, розвитку їх творчих здібностей.

Кількість  учнів, що взяли участь:153 особи

8)    «Світове культурне волонтерство - культура без меж» (Freiwilligendienst- kulturweit): з березня 2016 року у школі запрацював  волонтер з Німеччини Кая Оліна Ланге, з 2017 року працювала Мадіта Ланге.

Мета:  виконання освітньої функції у школі, допомога вчителям німецької мови, участь у міжнародних проєктах, участь у роботі літнього мовного табору,  покращити  мовні навички та знання.

9)    «Кіномистецтво. Берлін. Самоврядування. Класні ради» - одноразовий проєкт, в якому було запропоновано взяти участь у 2015-2016 навчальному році п’яти учням школи.

Мета: ознайомитися з системою самоврядування у школах у Німеччині, у школах Берліну, зняти документальне відео щодо самоврядування у Німеччині та порядку проведення класних рад, ознайомитися зі столицею Німеччини Берліном, транспортною системою, покращити лінгвокраїнознавчі та мовні знання учнів, познайомитися з побутом та культурою Німеччини, взаємодіяти у іншомовному суспільстві.

 Кількість  учнів, що взяли участь: 5 осіб

10)   «BayBids» - ознайомча поїздка університетами Баварії за підтримки Баварської ініціативи. (з 2016 року)

Мета: подорож баварськими університетами, ознайомлення зі структурою, порядком вступу до університету тощо.

Кількість учнів, що взяли участь: 8 осіб

11)    „Duale Ausbildung“- ознайомчі поїздки до міста Аугсбург за підтримки благодійної організації «Україна. Допомога. Діти. Аугсбург»

Мета: ознайомитися із системою дуальної освіти у Німеччині, відвідати підприємства та професійне училище, де відбувається навчання. (з 2017 року)

Кількість учнів, що взяли участь: 5 осіб, вступила до Німеччини 1 особа за дуальною системою

12)    «Навчально-туристична подорож до Великобританії та Європи з вивченням англійської мови у місті Лондоні» - з 2017 року.

Мета: відвідання відомих історичних пам’яток Лондону та Великобританії, ознайомлення з побутом англійської сім’ї, відвідання п’яти найбільших європейських країн та їх столиць, підвищення рівня англійської мови.

Кількість учнів, що взяли участь: 10 осіб

13)  Стажування вчителів німецької мови  у Німеччині за підтримки центрального відомства середньої освіти за кордоном ФРН та педагогічною службою обміну Німеччини.

Мета: підвищити кваліфікацію вчителів німецької мови, що не є носіями мови, розширення лінгвокраїнознавчих знань, набуття нових методик викладання німецької мови, ознайомлення з побутом та культурою Німеччини.

Кількість осіб, що взяли участь у проекті: 17 вчителів.

14) „Preisträgerprogramm“- програма  отримання стипендії для кращих учнів школи для десятиденного перебування у Німеччині. Один учень школи може отримати цю стипендію раз на 5 років.

Мета: ознайомити з культурою та побутом Німеччини, розширення лінгвокраїнознавчих знань, покращення знань німецької мови.

Кількість учнів. що взяли участь у конкурсі: 4 особи

bottom of page