top of page

Участь у Національному тижні читання Ізмаїльського ліцею № 16

  Ізмаїльський ліцей № 16 з гімназією та початковою школою Ізмаїльського району Одеської області долучився до Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», яку проводить  Український інститут книги з 16 до 24 березня 2024 року. Мета цієї акції  – консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії.

   Цей Тиждень – особлива подія, яка охоплює Всесвітній день поезії 21 березня та визначає роль поетів у нашій культурі. Поезія завжди була важливим камертоном наших почуттів, особливо в часи випробувань.

    Темою Тижня поезії  2024 став «ДІМ», а гаслом – рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому». Ця тема стала символом міцних зв’язків з Батьківщиною, навіть коли доля роз’єднує людей за тисячі кілометрів. Для кожного з нас «дім» – це не лише будівля, але й почуття приналежності, тепла і сили. Дім для нас тепер про повернення й очікування, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре зігріває нас, навіть на відстані.  Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна, це наш спільний дім, тепло якого дає сили і жити  і боротися за перемогу.

  На цьому тижні ліцеїсти згадували творчість поетів-класиків, чиї вірші є актуальними й сьогодні, під час війни, знайомились з творчістю молодий авторів, поетів-воїнів, захисників наших домівок.

  У проведенні заходів взяли участь учні других, шостих, десятих та  одинадцятих класів.

  У 2-В класі (класний керівник Чернявська Людмила Георгіївна) пройшов захід «Поезія, яку знаємо напам’ять», на якому звучали вірші Л.Українки.

  У 6-В класі (класний керівник Казмірчук Лілія Олександрівна) бібліотекар ліцею Соловйова Тетяна Борисівна запропонувала познайомитись з віршами поетів-військових, які захищають нашу Батьківщину від російського агресора. Це люди з особливою чуттєвістю і чутливістю. Діти підготували відеопрезентації, читали вірші, розповідали про життєві шляхи поетів, які зараз знаходяться на фронті, і тих, чиї життя  забрала війна, і ми, на жаль, більше не дізнаємося, якими були б їхні майбутні твори. Однолітки із захопленням вслухалися в поезію Валерія Пузіка, Павла Вишебаби, Колі Сергі, Артема Чапая, дуже емоційно, зі сльозами на очах, сприйняли розповіді про загиблих  Максима Кривцова, Олександра Бережного, Артема Довгополого, вшанували пам’ять  загиблих хвилиною мовчання.

  За основу заходу учні 11-В класу (учитель Сілаєва  Ольга Василівна) взяли творчість військовослужбовця, екоактивіста Павла Вишебаби. Його збірка «Тільки не пиши мені про війну» (2022 рік), є голосом багатьох військових, які зараз перебувають на передовій.

  Цікаво пройшов захід у 10-А класі (класний керівник Дубровіна Світлана Олександрівна). На урок були запрошені учні одинадцятих класів, які підготували мультимедійні презентації та вірші поетів-класиків, творчість яких є актуальною в нашому сьогоденні. Прозвучали вірші Ліни Кстенко, Дмитра Павличка, Василя Стуса, Василя Симоненка.

  Твори українських митців  – це не просто свідчення про силу духу, але й вічний слід мистецтва, яке проходить через випробування війни.



Comments


Недавние посты
Архив
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page