День безпечного Інтернету в Ізмаїльському ліцеї № 16
Сучасний світ наділений безмежними можливостями, завдяки яким ми можемо навчатися, спілкуватися та розважатися, а все це можливо завдяки Інтернету. Проте разом із безмежністю можливостей приходить і велика відповідальність, особливо коли мова йде про безпеку в онлайн-середовищі.
Саме з метою підвищення обізнаності та усвідомлення учнів щодо важливості безпечного використання Інтернету щороку у світі відзначається День безпечного Інтернету, цьогоріч ця дата припала на 6 лютого.
Увесь тиждень в Ізмаїльському ліцею № 16 з гімназією та початковою школою Ізмаїльського району Одеської області був присвячений навчанню основ безпечного користування Інтернетом, учителями інформатики Пінтійською Оленою Василівною, Казмірчук Лілією Олександрівною та Терещенко Надією Олександрівною на уроках було проведено низьку насичених заходів:
· Учні початкової школи взяли участь у пізнавальній грі «Інформашки» та з задоволенням обговорили наступні питання: шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту, а також розглянули різні ситуації, в які можуть потратити учні при користуванні Інтернетом, та разом шукали вихід із складного становища.
· Учні 5-6х класів обговорювали теми, які були запропоновані Національним банком України в рамках Дня безпечного Інтернету - «Готівкові та безготівкові гроші», «Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства». Діти брали активну участь в обговоренні, ділилися своїм невеличким, але вже досвідом з фінансової грамотності. А також з учнями 6-х класів провели інтерактивну гру, в ході якої учні,змагаючись в командах, розкрили поняття: види загроз в Інтернеті, види шкідливих програм та інформаційна безпека.
· Учні 7-х класів взяли участь в інтелектуальному батлі «Безпечний Інтернет», відповідаючи на питання «інформаційної павутини», пригадали такі поняття як: комп’ютерний вірус, кібер-хуліганство, для чого створений Інтернет й обговорили найактуальніше на сьогодні питання - штучна нейронна мережа.
· Учні 8-9-х класів взяли участь в інтерактивній грі «Friends Minions», класи були поділені на команди, які представили назву та свій логотип, а потім в запеклій боротьбі відповідали на питання й отримували відповідні бали за категоріями.
· Учні 11-х класів продемонстрували свої творчі проєкти з інформатики на конференції «Інформаційна безпека», що проходила рамках тижня Безпечного Інтернету, демонструючи проєкти про інтернет-шахрайство, бот-мережі, крадіжки коштів та DDos- атаки.
Дякуємо усім учням, хто приєднався до Дня безпечного Інтернету та взяв активну участь в заходах. Пам'ятайте, що знання - це ключ до безпеки, особливо в онлайн-світі. Безпека та освіта в Інтернеті - наша спільна відповідальність.
Commenti